Lisans Öğrencilerimizin Büyük Başarısı

Bilgisayar Bilimleri bölümümüzün lisans öğrencilerinden Hasan Can Büyükaşık, İbrahim Bavlı, Merve Kartal ve Ayben Önal Türkiye geneli 1500'e yakın başvurudan özel olarak seçilen 100 öğrenci arasına girerek 31 Temmuz 2017 - 25 Ağustos 2017 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşen Microsoft Türkiye'nin Yaz Okulu'na katılma hakkı kazandılar. 

Öğrencilerimiz MS MVP'leri ile Machine Learning, IoT, Virtual Reality, ChatBots, DevOps. vb alanlar ve ilgili teknolojiler ile demo uygulamalar geliştirirerek Pegasus, General Electric, Akbank, Microsoft, BKM Express, Intertech gibi sektörün önde gelen kurumsal firmalarından üst düzey yöneticilerin çeşitli seminerler ve kurslar verdiği yaz okulunu başarıyla tamamladılar. 
Bu dört başarılı öğrencimizden birisi olan İbrahim Bavlı, Arduino Mega, Xamarin ve ilgili uygulamaları kullanarak geliştirdiği RADAR adlı projesi ile Microsoft Türkiye 2017 Yaz Okulu'nda ikincilik ödülünü kazandı.

Öğrencilerimizi bu büyük başarılarından dolayı tebrik ediyor, bölüm öğrencilerimizin ve üniversitemizin daha nice benzeri başarılara imza atacağına inanıyoruz.